Kurumsal / Kerem Optik - Online Mağaza

           İsmini ilk kurucusu Caner Çoğay'ın büyük oğlu Kerem Çoğay'dan alan Kerem Optik; 1974 yılında o dönemin en büyük alışveriş merkezi olan Selimoğlu İşhanı'nın 3.katında, mütevazı bir işyerinde ticari hayatına başlamıştır.

           O günün zor şartlarında ve kıt imkanlarla bu sektörde hizmet vermeyi  ve müşteri memnuniyetini kendine amaç edinen Kerem Optik, bugüne kadar bu misyonunu başarıyla yerine getirmiştir. Kerem Optik, o tarihlerde başladığı ticari yolculuğuna azim ve kararlılıkla devam ederken takvimler 1980 yılını gösteriyordu.

           İşletmede artık Beşir BUYRUK ismi duyulmaya başlanmıştı. Beşir BUYRUK'un genç ve dinamik kişiliğinin işletmenin bugünlere gelmesinde önemli bir payı vardır. İlerleyen yıllar da   Optik sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler bu sektörde hizmet veren işletmeleri ileriye dönük ciddi yatırım ve kararlar almaya zorlamıştı. Bu alanda atılan ciddi adımlar meyvesini ilerleyen yıllarda verecekti. Sunulan hizmetlerde amaçlanan sınırsız müşteri memnuniyeti ilkesi, işletmenin müşteri portföyü iyice genişletmiş ve artık Kerem Optik adı kaliteyle beraber anılır olmuştu.

           Sektör ve Kerem Optik bu hızla ilerlerken ilimizde meydana gelen 1992 depremi her şeyi durma noktasına getirmiş ve ciddi maddi kayıplara yol açmıştı. Başka bir değişle her şeye yeni baştan başlamak gerekiyordu.

            Kesintiye uğrayan ticari hayat ve gelecek beklentileri yeniden gözden geçirilerek yola devam edilmeliydi.

            Bu kararla şehirde ayakta kalan birkaç pasajdan biri olan Güzel Pasajında yine küçük bir işyerinin camına Kerem Optik yazısı yapıştırılmıştı. Bu her şeye rağmen "Hayat Halen Devam Ediyor" anlamına geliyordu. Bu çırpınışlar kısa zamanda meyvesini vermiş ve yeni bir kan, taze bir ruh olarak Hakan Buyruk işletme saflarına katılmıştı. Böylece Kerem Optik kısmen de olsa aile şirketi sayılırdı artık.

             Bu katılım, işletmeye yeni ivmeler kazandırmış ve yaşanan olumsuzlukların etkisini kısa zamanda atmaya yardımcı olmuştur. Artık çalışma vaktiydi ve halledecek çok iş vardı. Bu ruhla yoluna kaldığı yerden devam eden Kerem Optik, tekrar eski günlerine kavuşmuş ve kendine duyduğu özgüven iyice pekişmişti. Yani küçük dev düştüğü yerden kalkmıştı artık.

             İlerleyen yıllarda ailenin diğer ferdi olan Ertan Buyruk'da işletmede ki yerini alacaktı.

             Artık Kerem Optik tam bir aile şirketiydi. Gelişmeler hızla devam ederken Erzincan Devlet Hastanesi karşısına 2.Kerem Optik şubesi açılacak, ve bunu Sivas Şuşehri şubesi ve daha sonrada Sivas il merkezindeki yeni iş yerimiz takip edecekti Tunceli , Ermerkez ve 13 Şubat Hastanesi karşısında açılan şubelerle şube sayısı 7 olmuştu. Bu büyük bir başarıydı ama yetmezdi.

            Çıta her geçen gün yükselmekteydi. Bu başarılar beraberinde yeni sorumlulukları de getiriyordu. Belki de yurtdışına açılmanın zamanı gelmişti. Optik fuarları, yurtdışı gezileri derken artık Kerem Optik direkt ithalatçı firmaydı.

             Ar Collection, Caldini, Balani, Optinest, Ted Gordon gibi Dünya markaları Kerem Optik bünyesindeydi. Müşteri odaklı pazarlama anlayışı, hizmet kalitesi, teknolojik alt yapısı Kerem Optik ismini rakiplerinin bir adım önüne geçirmiş ve kendisiyle rekabet eder hale getirmiştir.

            Biz Kerem Optik ailesi olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle sürekli en iyi olmayı, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı, kendimizi sürekli geliştirerek Kerem Optik ismini en üstlere çıkarmak azmindeyiz.

2015 yılında Kerem Optik ailesine Beşir Buyruk’un büyük oğlu Batuhan Buyruk katılmıştır.

2017 yılında Kerem Optik ailesine Ertan Buyruk'un kızı Ecren Buyruk katılmıştır.

2018 yılında Kerem Optik ailesine Hakan Buyruk'un büyük kızı Mehlika Buyruk katılmıştır. 

                 

 

                          VİZYONUMUZ

              Ülkemizdeki gözlük sektörü pazarında söz sahibi olmasını sağlayan girişimcilik politikaların belirlenmesi ileörnek alınan bir kuruluş olmak.

     

                          MİSYONUMUZ

              Sektörümüzde rekabet güçlerini geliştirmeyi girişimcilik ve nitelikli hizmet desteklerini sunarak ekonomik ve sosyal kalkınmadaki payımızı arttırmak.